Logo_01.jpg Pasek_G_01.jpg Pasek_G_02.jpg
Pasek_G_03_o_nas.jpg Pasek_G_04.jpg Pasek_G_05.jpg


Agata Dziubek - instruktor prowadzący


Chcąc sprawić sobie psa, przeczytałam na początek kilka książek... Po ich lekturze, doszłam do wniosku, że moja wiedza odnośnie psów jest marna i ,że zanim podejmę decyzję o własnym czworonogu, muszę się o nim czegoś więcej dowiedzieć... I tak zaczęła się moja przygoda z psami; do dziś dnia dowiaduje się wciąż nowych rzeczy. To jedna, wielka wciąż trwająca podróż...

Swoją wiedzę zdobyłam szkoląc psy asystujące dla osób niepełnosprawnych na wózkach i zdobywając tytuł Instruktora Fundacji Alteri uprawniający do szkolenia psów i prowadzenia szkoleń grupowych. Przygotowywałam i nadzorowałam prace wolontariuszy z psami fundacyjnymi. Uczestniczyłam w całym procesie przygotowania psa asystującego od wybrania odpowiedniego szczeniaka, poprzez szkolenie do momentu skojarzenia odpowiednio dobranych charakterologicznie par „człowiek-pies”. 
Prowadziłam pokazy pracy psów asystujących na imprezach masowych w Krakowie i Warszawie, natomiast w krakowskich przedszkolach prowadziłam zajęcia na temat bezpiecznego kontaktu z psem. 
W ośrodku szkolenia psów w Brzeźnicy organizowałam wspólnie z Agnieszką Orłowską kursy trenerskie, jak również kursy przygotowujące do prowadzenia psa w dogoterapii. Byłam jednocześnie egzaminatorem przyszłych instruktorów. 
Przez półtora roku pełniłam funkcję samodzielnego instruktora i wykładowcy kursów Fundacji Alteri w Krakowie. 

Ponadto prowadzę regularne wykłady na temat postępowania z psem na kursach „Pielęgnacji psów - szkolenie w zakresie groomingu”. Inicjowałam także gościnne wykłady wraz z pokazami możliwości psa asystującego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz propagowałam rolę psa asystującego i metody szkolenia oparte na pozytywnych wzmocnieniach na antenie krakowskiej telewizji i radia.